+38 067-938-61-49
+38 098-950-46-46
0
0

Ваш кошик порожній :(

Ультразвукова ванна яка рідина заливається

Перед початком чищення виробів в ультразвуковій ванні необхідно визначитися, які забруднення ми хочемо видаляти.

Найчастіше це жирові забруднення та продукти згоряння олій та пального. Для них підходять усі миючі засоби на основі лугів та ПАР (поверхнево активних речовин). Добре зарекомендував себе Деталан А-10М. Для чищення виробів в ультразвуковій ванні готують 5 – 10 процентний розчин у звичайній воді. Робоча температура 40°С - 45°С.

Інша категорія забруднень – це солі води та різні оксиди металів. Їх добре видаляє, як відомо, тільки кислота. Слід зазначити, що неорганічні кислоти (соляна, азотна, сірчана та інш.), і навіть сильні органічні (щавлева, оцтова та інш.) наливати в резервуар мийки категорично забороняється! Незважаючи на те, що резервуар виготовляється, як правило, з нержавіючої харчової сталі. Сталь не однорідна за своєю природою. Сильна кислота легко знаходить дефекти сталі, і там виникають раковини і порушується геметичність. Резервуар мийки починає текти, кислота потрапляє на друковану плату, все згоряє і не підлягає ремонту! Для чищення таких виробів можна використовувати не сильні органічні кислоти, такі як адипінова кислота або лимонна кислота. Адипінова кислота краще. Її необхідно розчиняти тільки в підігрітій до 40-50°С воді у ванні. Одна столова ложка кислоти на 1 л води. Лимонну кислоту можна розчиняти і в холодній воді у тій же кількості. Але вона агресивніша. У тих випадках, коли все ж таки без сильної кислоти не обійтися (ультразвукове полірування, зняття задирок, зняття корозії та ін.), необхідно використовувати додатковий пластиковий резервуар менших розмірів, який розміщується у воді основного резервуару.

Особливі вимоги до чищення пред'являються до виробів харчової промисловості. Тут також доводиться видаляти забруднення, зазвичай, жирового характеру. В якості миючого засобу необхідно вибирати лужні засоби без або з малою кількістю ПАР. ПАР бувають кількох типів: АПАВ – аніонні, НПАВ – неіоногенні, КПАВ – катіонні, АмПАВ – амфотерні. Всі вони шкідливі для людини і вибір залежить тільки від вас. Видаляти їх залишки необхідно в чистій воді в ультразвуковій ванні. Якщо є можливість уникайте їх застосування. Уважно читайте інформацію про склад миючого засобу.

Легко займисті рідини (ЛЗР) такі, як бензин, ацетон та інші види розчинників теж категорично забороняється заливати в резервуар ультразвукої мийки. Кавітація може призвести до локального перегріву ЛЗР та його возгорання. Ще гірше, якщо резервуар почав текти і ЛЗР потрапила всередину мийки. При високій концентрації парів та температурі 50 – 70°С може статися вибух при найменшій іскрі.