+38 067-938-61-49
+38 098-950-46-46
0
0

Ваш кошик порожній :(

Ультразвукова мийка вінілу

Навіщо періодично мити вінілові пластинки?

Це пов'язано з тим, що навіть при дбайливому ставленні до вінілових пластинок в доріжки пластинок потрапляє піщаний пил, цемент, крейда і жир від пальців рук (див. фото). При прослуховуванні платівки з'являється тріск, погіршується відтворення високих частот звуку. Абразивні частинки пошкоджують голку звукознімача та стінки доріжок пластинки. Піщаний пил поступово накопичується і в конверті для вінілової пластинки. При вийманні платівки з конверта і при вкладанні її назад у конверт пісчинки дряпають поверхню платівки. Згодом з'являється безліч мікро подряпин (див. фото). При прослуховуванні ці мікроподряпини створюють ілюзію наявності піску у звукових доріжках. На жаль, видалити потріскування від мікроподряпин вже неможливо. Для зменшення кількості дефектів потрібно періодично мити платівки. Відомо кілька способів миття вінілових пластинок: механічний (щітками), вакуумний та ультразвуковий.

Механічні способи миття вінілових пластин найдешевші, але вони мають свої недоліки. Ідеально вимити забруднення з доріжок неможливо, а кількість мікроподряпин значно збільшиться.

Ефективність вакуумного способу значно вища, але й ціна машинок для реалізації цього способу теж значно вища. Недоліки машинок: не автономні, не компактні, багато процесів необхідно виконувати вручну, потрібна спеціальна не дешева миюча рідина, ряд вузлів потрібно періодично змінювати (витратники) і за один прийом можна помити тільки одну сторону вінілової пластинки.

Ультразвуковий спосіб найефективніший і практичніший. Обладнання для цього способу теж трохи дешевше, ніж у вакуумного способу. До складу машинки для ультразвукового очищення вінілових пластинок входить ультразвукова ванна об'ємом мінімум 6 л, спеціальна приставка з механізмом обертання та миюча рідина. Додатково може входити ванна для ополіскування та пристрій для сушіння вінілу. Ультразвуковий метод миття вінілових пластинок дозволяє одночасно за один прийом помити кілька пластинок - від 2 до 7 і більше. Кількість залежить від типу і інтенсивності забруднень, обсягу резервуару ультразвукової ванни та типу приставки з механізмом обертання. Час миття партії вінілових платівок становить 20 – 60 хв. і залежить від ступеня і характеру забруднень і кількості платівокк, що миються одночасно.

Машина для ультразвукового миття вінілових платівок

Приставка для ультразвукового миття вінілових платівок

Фото доріжок до миття вінілової платівки

Фото доріжок після ультразвукового миття вінілової платівки

Подряпини доріжок вінілової платівки