+38 067-938-61-49
+38 098-950-46-46
0
0

Ваш кошик порожній :(

Особливості безвідмивного флюсу марки ФБА-Сп.

Флюс ФБА-Сп призначений для застосування в електронній промисловості та інших галузях, де потрібна висока надійність пайки радіоелементів. Видалення залишків флюсу після паяння не обов'язкове, оскільки вони практично не електропровідні і не викликають корозію металів. Опір ізоляції випробувальних зразків із залишками флюсу на друкованих платах у нормальних умовах перевищує 10000 МОм. Флюс розроблений і запатентований в Україні підприємством ТОВ "Квінтал". Флюс має сертифікат безпеки МОЗ України і виготовляється відповідно до ТУ У 21542136.001-94. Підприємство ТОВ "Квінтал" до теперішнього часу випускало флюс ФБА-Сп тільки у вигляді порошку в поліетиленових пакетах вагою 1 кг або 2 кг. Багато підприємств застосовують флюс у вигляді спиртових розчинів уже понад 15 років. Спочатку флюс розробляли для механізованих способів пайки друкованих плат. Зокрема, для пайки хвилею припою. Нанесення флюсу здійснюється або на друковані плати з радіоелементами безпосередньо на машинах хвильової пайки, або ще до встановлення радіоелементів на плати. До встановлення елементів спиртовий розчин флюсу наноситься на поверхню друкованої плати, що паяється. Потім плата просушується і на неї встановлюють компоненти з виводами в отвори плати.

Флюс після висихання спирту покриває друковану плату рівномірним тонким шаром мікрокристалів і не зникає в процесі встановлення компонентів. Необхідно зазначити, що для забезпечення високої якості пайки друковані плати мають бути з металізацією отворів. Під час зіткнення флюсованої плати з розплавленим припоєм (Тпр=250-280 С) відбувається спочатку плавлення флюсу і його розтікання по поверхнях, що паяються. Розплав флюсу при температурі 250 С має дуже високу очищувальну здатність на різних металевих поверхнях - аж до нікелю і нержавіючої сталі. Припій дуже швидко змочує всі поверхні, зокрема й виводи компонентів в отворах. Відбувається пайка протягом 2-3 с, а потім залишки флюсу швидко випаровуються і плата виходить з хвилі припою абсолютно чистою. Тут важливо зазначити, що дозування кількості флюсу, що наноситься на друковану плату, має значення. Концентрація флюсу в спиртовому розчині підбирається експериментально на етапі відпрацювання технології пайки. За недостатньої кількості нанесеного флюсу можливе утворення перемичок припою і гострих (голчастих) форм на виводах компонентів. При достатньому нанесенні флюсу він повністю не вигорає. При цьому якість пайок буде найвищою. Якість паяних з'єднань чудова. Жодних раковин у пайках немає, оскільки газоподібна складова (спиртова) повністю відсутня. Незначні (невидимі неозброєним оком) залишки безвідмивного флюсу ФБА-Сп не перешкоджають покриттю плат вологозахисними лаками.

При ручному паянні електропаяльником флюс також може забезпечувати чудові результати. Для цих цілей використовується 3 - 5 % спиртовий розчин. Такий розчин легко приготувати самому або придбати на підприємстві. Згідно з ТУ У 21542136.001-94 як розчинник можна використовувати спирт етиловий або ізопропіловий. З практичної точки зору краще використовувати етиловий спирт. Він менш шкідливий при потраплянні в органи дихання. Ізопропіловий спирт може проникати в організм при вдиханні парів. Він має різкий неприємний запах, що нагадує ацетон, і чинить подразнювальну дію на очі та дихальні шляхи. Ізопропанол може впливати на центральну нервову систему. При впливі ізопропанолу в концентрації, значно вищій за OEL, призводить до втрати пам'яті.

Під час паяння друкованих плат флюс ФБА-Сп бажано наносити в мінімальних кількостях без зайвого розтікання. Для цих цілей підійде маленький пензлик. Температура жала паяльника має бути 230 С - 280 С залежно від масивності виводів і доріжок на друкованій платі, що паяються. Час пайки 2 -3 с. У процесі пайки компоненти флюсу плавляться і випаровуються. Тому, якщо у вас пайка з якоїсь причини не вийшла, виправити її можна шляхом нанесення нової порції флюсу. Це особливість флюсу ФБА-Сп при пайці паяльником.

Після пайки електропаяльником на друкованій платі можуть залишатися злегка помітні сліди флюсу у вигляді білих ореолів навколо пайок. За необхідності їх можна видалити спиртом етиловим або ізопропіловим.

Необхідно зазначити, що в складі флюсу ФБА-Сп немає каніфолі та інших смол. Тому залишки флюсу також легко видаляються вручну теплою водою (близько 50 С) або в ультазвуковій ванні з водою. Як уже раніше зазначалося, залишки флюсу можуть і не видалятися, оскільки вони не впливають на електричні параметри виробу.

Супутні товари
Флюс паяльний безвідмивний
Гарантійний термін зберігання, міс.: 18 Зовнішній вигляд: Порошок білого кольору Клас небезпеки: 4 (безпечний)
1500 грн.
Схожі статті
Що таке безкислотні паяльні флюси?
18.02.2024 1507
Що таке безкислотні паяльні флюси?
 Зазвичай термін "безкислотний" флюс відноситься до флюсів, які не містять агресивних кислотних компонентів, таких як хлориди або фториди, що можуть спричиняти корозію або інші небажані ефекти ..
Технологічні аспекти застосування та переваги безвідмивних паяльних флюсів.
18.02.2024 1511
Технологічні аспекти застосування та переваги безвідмивних паяльних флюсів.
 Безвідмивні паяльні флюси широко використовуються в електронній промисловості та інших галузях, де потрібна якісна пайка електронних компонентів. Одне з основних застосувань безвідмивних паяль..