+38 044 292-73-96
+38 044 547-65-12
+38 098 950-46-46
+38 067 938-61-49
+38 095 250-19-55

Украина, г. Киев
Прайс   Контакты   Заказ   Карта сайта   Главная
 
Дверной доводчик DC240
Дотягувач дверей DC240 BC/DA
Дверной доводчик DC247
Дотягувач дверей DC247 BC/DA
Доводчик дверной TS 77
Доводчик дверной TS 68
Дверной доводчик NHN-350
Дверной доводчик NHN-400
Доводчик дверной NHN-PDC100
Доводчик двери 8803 UNIV
Дверной доводчик Doorman
Доводчик дверной D-1500T SLD
Доводчик дверной 8853 UNIV
Дотягуач дверей 8853 UNIV
Доводчик двери 9903 STD
Дотягувач дверей 9903 STD
Доводчик двери D-1554
Дотягувач дверей D-1554
Доводчик дверной DS-1554 STD HO
Дотягувач дверей DS-1554 STD HO
Доводчик двери D-2050Т BC SLD
Дверной доводчик D-2055V ВС
Дотягувач дверей D-2055V BC
Доводчик дверной DD 505-120
Доводчик двери DS-2055V BC
Дотягувач дверей DS-2055V BC
Доводчик дверной D-2550 ВС
Дотягувач дверей RYOBI D-2550 ВС
Доводчик двери D-3550 BC/DA
Дотягувач дверей D-3550 BC/DA
Доводчик двери D-4550 BC/DA
Дотягувач дверей D-4550 BC/DA
Доводчик дверной CO-153, 154, 155, 156
Характеристики доводчиков RYOBI
Выбор доводчиков


 ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ДОТЯГУВАЧ ДЛЯ ДВЕРЕЙ (ДОВОДЧИК)

 

Для того, щоб двері закривалися самі, на них необхідно встановити пристрій закриття дверей. Найпростіший такий пристрій – це пружина. Щоб двері закривалися плавно і тихо, встановлюється дверний дотягувач, в основу роботи якого встановлена все та ж пружина, поміщена в металевий корпус, заповнений спеціальною рідиною. Швидкість закриття дверей змінюється регулювальними клапанами.

Принцип дії

Принцип дії доводчика досить простий: при відкритті до дверей прикладається якесь зусилля, яке через тягу важеля, вихідну вісь доводчика і поршень передається на пружину і стискає її. Причому, при русі поршня масло через зворотний клапан перетікає в ту частину корпусу доводчика, яка звільняється поршнем. При закритті дверей пружина розтискається і штовхає поршень – масло перетікає у зворотний бік. Саме це перетікання йде по каналах гідравлічної системи, в певних місцях якої встановлені регулювальні гвинти. Змінюючи ними величину перетину каналів, можна змінювати швидкість закриття і величину сили демпфування при відкритті дверей. До речі, в деяких моделях передбачений ще один клапан: наприклад, для регулювання затримки закриття дверей (між 90 і 70 градусами) або для створення додаткового "дохлопа" (сили закриття на останніх 15 – 7 градусах). У напольних доводчиків демпфування досягається за рахунок спеціальної форми поворотної осі, при використовуванні механічної амортизації руху дверей.

Розташування доводчика

Розташування доводчика залежить від того, куди відкриваються двері (від себе або на себе), - він встановлюється у верхній частині або дверної коробки, або самої стулки. При цьому він може бути з тягою важеля, або з ковзаючою тягою. Якщо ж двері відкриваються в обидві сторони (в місцях масових відвідин), застосовується напольний доводчик. Оскільки він вмонтовується в підлозі під дверима, його гідністю є скритність.

Вибір моделі та монтаж доводчика

Перш ніж визначитися з маркою доводчика, необхідно вибрати його модель:

Вибір доводчика повинен проводитися з урахуванням багатьох чинників – це і маса дверей, і ширина її, і опір повітря при русі дверей, і вітрове навантаження на неї. Наприклад, при збільшенні маси дверей росте момент її інерції, що робить вплив на швидкість закриття дверей. Або: біля більш широких   дверей і при тій же масі доводчик повинен бути потужнішим.

Зусилля, які розвиваються доводчиком для закриття дверей, нормовані Європейським стандартом EN 1154 .

За даними таблиці цього стандарту по ширині стулки дверей і іншим параметрам, можна визначити силу, яку повинен мати доводчик. Потім в каталозі виробника вибирається виріб з характеристиками, близькими до заданих.

В особливих випадках можлива установка відразу двох доводчиків на одній осі, що збільшує зусилля приблизно на 30 відсотків. Зрозуміло, саме це зусилля закриття доводчика завжди менше його опору відкриттю.
Добрий пристрій передає при закритті до 65 відсотків запасеної енергії, а поганий – близько 15 – 30 відсотків. 

Коли вибір моделі доводчика зроблений, належить правильно виконати монтаж. На цьому етапі монтажники враховують рекомендації фірми-виробника, конструкцію дверей, її вагу. При грамотній установці доводчика, двері, відкриті на 90°, закриватимуться рівномірно, плавно. У ібільшості доводчиків передбачено 2 діапазони регулювання швидкості закриття, коли в кінці руху (приблизно 15°) відбувається "дохлоп" або уповільнення руху дверей. В процесі експлуатації деякі доводчики необхідно періодично регулювати. При правильній експлуатації регулювання достатньо робити тільки при значній зміні температури навколишнього середовища – 2 рази на рік.

Слід враховувати, що ефективність роботи доводчика багато в чому залежить від якості навішування дверей і якості петель, і добре не працюватиме, якщо двері встановлені з перекосом, а петлі проржавіли або врізані "внатяг". Так само не рекомендується встановлювати на легкі і вузькі двері дуже потужні доводчики. Оскільки, чим сильніше доводчик закриває двері, тим важче іх відкривати.

Правильная эксплуатация доводчика

Що таке "правильна експлуатація"? Визначимо це так: потрібно не "заважати доводчику робити свою роботу".

При цьому не можна:

  • "допомагати" дверям закриватися швидше або повільніше (тягнути або притримувати);
  • підкладати під двері які-небудь предмети (як правило коли вносять або виносять речі, провітрюють під'їзд і т. д.) – для цієї мети є спеціальні моделі;

·        виснути, кататися на дверях (торкається дітей) або на штангах доводчика

Якщо ці прості правила не виконуються, то в доводчику псуються сальники, зношується поршень, ламаються шестерінки і витікає масло. Ремонт таких доводчиків не повертає їх в нормальний стан.

Доддаткова опція - Hold-open
Фіксація дверей у відкритому положенні

Дуже часто виникають ситуації, коли двері необхідно на якийсь час тримати відкритіими: перенесення речей, провітрювання, прибирання приміщення і т.п. Якщо на двері встановлений дверний доводчик, то її в таких випадках доводиться підпирати табуретом або цеглиною. Дехто починає розбирати важіль, що нерідко приводить до його поломки. Для того, щоб уникнути подібних ситуацій, можна придбати і встановити доводчик з опцією hold-open, укомплектований важелем, що дозволяє фіксувати двері у відкритому положенні. Положення дверей, в якому вона фіксуватиметься, ви можете відрегулювати самостійно, згідно своїм побажанням.

Звичайно ви відкриваєте двері не більше, ніж на 80°. При цьому двері встановлені в кутку приміщення і не відкриваються ширше, ніж на 100°. У такому разі відкрийте двері на 90-95° і затягніть фіксатор. Тепер, якщо ви відкриваєте двері менше ніж на 90°, то вона закриватиметься в звичайному режимі. А якщо відкриєте трохи ширше, двері зафіксуються і будуть відкритими до тих пір, поки ви злегка не потягнете їх на себе, для зняття з режиму фіксації. Одночасно фіксатор послужить обмежувачем і не дозволить дверям ударятися об стіну. Докладніше схему установки дивіться в інструкції, прикладеній до доводчика (дотягувача).

 

 
 

  м. Київ, Україна,  т. (044) 292-73-96, (044) 547-65-12, (067) 938-61-49, (095) 250-19-55

  КВІНТАЛ, КВИНТАЛ, KVINTAL      http://www.kvintal.com.ua   
  Версия для печати
Версия для печати

© 1999-2009, Kvintal Ltd. При перепечатке прямая ссылка на сайт http://www.kvintal.com.ua обязательна.